Leczenie Trądziku, czerwienienie się skóry, pękające naczynka – leczenie

Leczenie

Skuteczne leczenie trądziku różowatego, rumienia, czerwienienia, wypieków twarzy i popękanych naczynek jest możliwe dzięki innowacyjnej technologii, zastosowanej w laserach Varilite oraz Harmony XL pro Dye-VL. Te najnowocześniejsze na świecie urządzenia działają precyzyjnie, szybko i efektownie, są przy tym całkowicie bezpieczne dla zdrowia Pacjenta. Aktualnie, fototerapia jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia problemów skórnych tego typu.

Zdiagnozowanie indywidualnego Pacjenta niekiedy jest możliwe już podczas pierwszej wizyty, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i zbadaniu skóry. Trądzik różowaty, czerwienienie się skóry, pękające naczynka – leczenie tych przypadłości można rozpocząć niemal od razu. Lekarz – w zależności od przyczyny zmian dermatologicznych – zaleci najskuteczniejszą metodę terapii miejscowej, doustnej lub zabiegowej – albo kombinację kilku metod.

Leczenie doustne polega przyjmowaniu preparatów zaleconych przez lekarza. W zależności od problemu dermatologicznego, mogą to być leki chroniące od uszkodzenia ściany naczyń krwionośnych, antybiotyki lub leki o działaniu uspokajającym.

Leczenie miejscowe w wielu przypadkach polega na dobraniu odpowiedniej pielęgnacji skóry, opartej o stosowanie delikatnych preparatów do mycia twarzy oraz kremów przeznaczonych do cery naczynkowej. Niekiedy dermatolog może zalecić stosowanie miejscowych antybiotyków, leków o działaniu przeciwzapalnym i obkurczającym naczynia, czy zabiegów z kwasami owocowymi. Bardzo ważną rolę w każdym leczeniu odgrywa fotoprotekcja, czyli ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Leczenie zabiegowe opiera się na wykonaniu serii zabiegów na jednym z urządzeń najnowszej generacji: Laser Varilite lub Laser Harmony XL pro Dye-VL.