Trądzik Różowaty - Leczenie. Jak leczyć trądzik różowaty, przyczyny, dieta

Trądzik różowaty - charakterystyka, leczenie, przyczyny, dieta

Dzięki najnowocześniejszej na świecie technologii laserów i innych zabiegów pielęgnacyjnych, trądzik różowaty można wyleczyć szybko i skutecznie. To sposób na nieinwazyjne i bezbolesne usuwanie trądziku różowatego i wszelkich zmian naczyniowych na twarzy i ciele. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Szczytowe nasilenie trądziku różowatego następuje między 40. a 50. rokiem życia. Na zachorowanie bardziej narażone są kobiety oraz osoby o bardzo jasnej karnacji. Trądzik różowaty w początkowej fazie obejmuje środkową część twarzy, na której rozwijają się krostki i grudki na rumieniowej, przekrwionej skórze. Zmianom mogą towarzyszyć powiększenie i zwłóknienie gruczołów łojowych. Określenie przyczyn choroby jest niejednoznaczne – możliwe, że istnieje predyspozycja genetyczna. Co ciekawe, mimo tradycyjnej nazwy choroby (acne rosacea), nie jest ona trądzikiem. Trądzik rozwija się bowiem wewnętrz mieszków łojowych, natomiast ta choroba polega na inwazji mieszków z przyległej skóry właściwej. Objawy choroby to przede wszystkim ciemny rumień, zwłaszcza na nosie oraz nawracający bądź stały (w zależności od stopnia trądziku różowatego) rumień na środkowej części twarzy.

Jak leczyć?

Pacjent, który podejrzewa u siebie trądzik różowaty, powinien skonsultować zmiany skórne z dermatologiem. Podczas wizyty, lekarz zbada skórę, przeprowadzi pełną diagnostykę oraz – jeśli będzie taka potrzeba – zaleci najlepsze leczenie. W przypadku tej choroby, nie trzeba wykonywać dodatkowych badań.

W trakcie leczenia, Pacjent jest w stałym kontakcie ze swoim lekarzem, dzięki czemu może czuć się pewnie, a dermatolog na bieżąco monitoruje efekty terapii. W klinice dysponujemy najskuteczniejszymi w leczeniu trądziku różowatego laserami – Laser Varilite oraz Laser Harmony XL pro Dye-VL oraz Laser QuadroStar Pro Yellow. Ponadto, pacjenci mogą skorzystać z dobrodziejstw głowicy HOT-COLD, ultradźwięków oraz peelingów.

Skuteczna terapia

Miejscowe leczenie: Jeżeli trądzik różowaty ma postać łagodną, wystarczy rozpocząć leczenie miejscowe. Inne formy leczy się ogólnie. Nowoczesne formy leczenia miejscowego znacznie różni się od tych sprzed kilku lat (leczenie siarką, czy bizmutem) – są znacznie bardziej skuteczne. W leczeniu miejscowym stosujemy miejscowe antybiotyki, kwas azelainowy, iwermektynę, nikotynamid, kwasy owocowe, jak również preparaty zwężające naczynia (brimonidyna) oraz działające przeciwzapalnie (ichtiol).

Doustne leczenie: Dermatolog może zalecić przyjmowanie specjalistycznych leków. Najczęściej są to antybiotyki z grupy tetracyklin oraz metronidazol. Niekiedy prowadzi się leczenie za pomocą izotretinoiny oraz leków obniżających ciśnienie krwi. Mimo że przez wiele lat zalecano przestrzeganie specjalnej diety, współcześnie wiadomo, że nie ma ona uzasadnienia naukowego.

Leczenie zabiegowe: Istnieją zabiegi dermatologiczne, które skutecznie wspomagają leczenie trądziku różowatego. W naszej klinice pracujemy na innowacyjnych urządzeniach najnowszej generacji: Laser Varilite, Laser Harmony XL pro Dye-VL, Laser Quadrostar Pro Yellow.

 

Laser Varilite jest jednym z bardziej skutecznych urządzeń na rynku, które niweluje rumień oraz trądzik różowaty. Jest to możliwe dzięki rozgrzewaniu naczynek krwionośnych do optymalnej temperatury, tak by uniknąć poparzeń i uszkodzeń naskórka.

Laser Harmony XL pro Dye-VL to zabieg, w  którym wykorzystuje się wąskopasmowe i pulsacyjne źródło światła. Podczas jego trwania likwiduje się kluczową przyczynę występowania trądziku różowatego. Dzieje się tak, przez podgrzanie naczynek krwionośnych, które powoduje ich zmniejszenie i uszczelnienie.

Laser QuadroStar Pro Yellow jest skutecznym sposobem na leczenie trądziku różowatego. Światło lasera oddziałuje na hemoglobinę, która znajduje się w zmianach skórnych. Dzięki temu, trądzik różowaty jest leczony u samego źródła. Zabieg jest bezbolesny, a po jego wykonaniu można wrócić do codziennych zadań.

Głowica HOT-COLD jest wykorzystywana do stymulacji funkcjonowania naczyń krwionośnych. Rozgrzewająca nakładka wspomaga lepsze wchłanianie się substancji aktywnych z maski, którą zaleca się nałożyć przed zabiegiem. Chłodząca zaś zamyka naczynka, niweluje zaczerwienienia i koi objawy trądziku różowatego.

Ultradźwięki można wykorzystać do leczenia trądziku różowatego. Dzięki ich wysokiej częstotliwości, do skóry zostają wtłoczone substancje aktywne, odpowiednio dobranej ampułki. Podczas zabiegu skóra jest delikatnie masowana, co pobudza krążenie i jej naturalna umiejętność regenerowania się. Zabieg zalecany jest profilaktycznie  w celu uszczelnienia naczyń u osób z tendencją do ich pękania oraz występowania rumienia.

Peelingi chemiczne świetnie sprawdzają się w kuracji trądziku różowatego. Do ich wykonania można wykorzystać kwas migdałowy, pirogronowy, salicylowy i glikolowy. W efekcie skóra jest znormalizowana i zmatowiona. Praca gruczołów łojowych unormowana, co skutkuje wyciszeniem trądziku różowatego.

CHCESZ SIĘ POZBYĆ TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO? ZADZWOŃ: 793 997 080

Zobacz również: