Trądzik Różowaty - Leczenie. Jak leczyć trądzik różowaty, przyczyny, dieta

Trądzik różowaty - charakterystyka, leczenie, przyczyny, dieta

Dzięki najnowocześniejszej na świecie technologii laserów Varilite oraz pro Dye-VL, trądzik różowaty można wyleczyć szybko i skutecznie. Fototerapia umożliwia nieinwazyjne i bezbolesne usuwanie trądziku różowatego i wszelkich zmian naczyniowych na twarzy i ciele. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Szczytowe nasilenie trądziku różowatego następuje między 40. a 50. rokiem życia. Na zachorowanie bardziej narażone są kobiety oraz osoby o bardzo jasnej karnacji. Trądzik różowaty w początkowej fazie obejmuje środkową część twarzy, na której rozwijają się krostki i grudki na rumieniowej, przekrwionej skórze. Zmianom mogą towarzyszyć powiększenie i zwłóknienie gruczołów łojowych. Określenie przyczyn choroby jest niejednoznaczne – możliwe, że istnieje predyspozycja genetyczna. Co ciekawe, mimo tradycyjnej nazwy choroby (acne rosacea), nie jest ona trądzikiem. Trądzik rozwija się bowiem wewnętrz mieszków łojowych, natomiast ta choroba polega na inwazji mieszków z przyległej skóry właściwej. Objawy choroby to przede wszystkim ciemny rumień, zwłaszcza na nosie oraz nawracający bądź stały (w zależności od stopnia trądziku różowatego) rumień na środkowej części twarzy.

Jak leczyć?

Pacjent, który podejrzewa u siebie trądzik różowaty, powinien skonsultować zmiany skórne z dermatologiem. Podczas wizyty, lekarz zbada skórę, przeprowadzi pełną diagnostykę oraz – jeśli będzie taka potrzeba – zaleci najlepsze leczenie. W przypadku tej choroby, nie trzeba wykonywać dodatkowych badań.

W trakcie leczenia, Pacjent jest w stałym kontakcie ze swoim lekarzem, dzięki czemu może czuć się pewnie, a dermatolog na bieżąco monitoruje efekty terapii. W klinice dysponujemy najskuteczniejszymi w leczeniu trądziku różowatego laserami – Laser Varilite oraz Laser Harmony XL pro Dye-VL.

Skuteczna terapia

Miejscowe leczenie: Jeżeli trądzik różowaty ma postać łagodną, wystarczy rozpocząć leczenie miejscowe. Inne formy leczy się ogólnie. Nowoczesne formy leczenia miejscowego znacznie różni się od tych sprzed kilku lat (leczenie siarką, czy bizmutem) – są znacznie bardziej skuteczne. W leczeniu miejscowym stosujemy miejscowe antybiotyki, kwas azelainowy, iwermektynę, nikotynamid, kwasy owocowe, jak również preparaty zwężające naczynia (brimonidyna) oraz działające przeciwzapalnie (ichtiol).

Doustne leczenie: Dermatolog może zalecić przyjmowanie specjalistycznych leków. Najczęściej są to antybiotyki z grupy tetracyklin oraz metronidazol. Niekiedy prowadzi się leczenie za pomocą izotretinoiny oraz leków obniżających ciśnienie krwi. Mimo że przez wiele lat zalecano przestrzeganie specjalnej diety, współcześnie wiadomo, że nie ma ona uzasadnienia naukowego.

Leczenie zabiegowe: Istnieją zabiegi dermatologiczne, które skutecznie wspomagają leczenie trądziku różowatego. W naszej klinice pracujemy na innowacyjnych urządzeniach najnowszej generacji: Laser Varilite, Laser Harmony XL pro Dye-VL.

CHCESZ SIĘ POZBYĆ TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO? ZADZWOŃ: 793 997 080

Zobacz również: