Rumień na twarzy - Skuteczne Leczenie, plamy, wypieki, rumień Gdańsk

Rodzaje rumienia

Dzięki najnowocześniejszej na świecie technologii laserów Varilite oraz pro Dye-VL, rumień można wyleczyć szybko i skutecznie. Fototerapia umożliwia nieinwazyjne i bezbolesne usuwanie rumienia i wszelkich zmian naczyniowych na twarzy i ciele. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Istnieje kilka typów rumienia: rumieniec, rumień emocjonalny oraz uporczywy rumień twarzy. W zależności od przyczyny, wyszczególniamy różne mechanizmy, które go powodują. Przykładowo: emocje – mechanizm nerwowy; czynniki fizyczne – ciepło; czynniki chemiczne – etanol; leki i kwas nikotynowy; dodatki do żywności – glutaminiany jednosodowe; czynniki endokrynne – menopauza. Rumieniec nierzadko wywołuje picie kawy, jednak nie ze względu na zawartą w niej kofeinę (niegdyś tak uważano), ale raczej temperaturę napoju. Objawy to nagłe wystąpienia rumienia na twarzy, któremu towarzyszy uczucie ciepła. Rumienie często towarzyszą menopauzie (uderzenia gorąca). Rumień uporczywy bywa mylony z fazą rumieniową trądziku różowatego.

Jak leczymy u nas?

W klinice diagnostyką rumienia zajmują się doświadczeni i cenieni w całej Europie dermatolodzy. Diagnostyka opiera się głównie na określeniu, z jakim rodzajem rumienia boryka się dany Pacjent. Istotne jest wyszczególnienie, czy rumień nie jest objawem innej choroby, dzięki czemu można uniknąć wykonania drogich badań.

W klinice stosujemy skuteczną i bezpieczną metodę fototerapii, którą przeprowadzamy na najnowocześniejszych na świecie laserach – Varilite oraz Harmony XL pro Dye-VL

Skuteczna terapia

Miejscowe leczenie: Terapia zależy od rodzaju rumienia. Przykładowo: rumieńce emocjonalne nie podlegają leczeniu farmakologicznemu. W pozostałych przypadkach stosuje się między innymi leki zwężające naczynia, zarówno w postaci miejscowej jak i doustnej.

Doustne leczenie: Jednymi z najpopularniejszych metod leczenia doustnego są fitoterapia izoflawonami oraz terapia estrogenami. U niektórych mężczyzn cierpiących na uderzenia gorąca stosuje się octan cyproteronu.

Leczenie zabiegowe: Istnieją zabiegi dermatologiczne, które skutecznie wspomagają leczenie rumienia twarzy. W naszej klinice pracujemy na innowacyjnych urządzeniach najnowszej generacji: Laser Varilite, Laser Harmony XL pro Dye-VL.

CHCESZ WYLECZYĆ RUMIEŃ TWARZY? ZADZWOŃ: 793 997 080

Zobacz również: