Rumień na twarzy - Skuteczne Leczenie, plamy, wypieki, rumień Gdańsk

Rodzaje rumienia

Dzięki najnowocześniejszej na świecie technologii laserów, ultradźwięków, specjalistycznych głowic rumień można wyleczyć szybko i skutecznie. Wyżej wymienione zabiegi to nieinwazyjne i bezbolesne usuwanie rumienia i wszelkich zmian naczyniowych na twarzy i ciele. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Istnieje kilka typów rumienia: rumieniec, rumień emocjonalny oraz uporczywy rumień twarzy. W zależności od przyczyny, wyszczególniamy różne mechanizmy, które go powodują. Przykładowo: emocje – mechanizm nerwowy; czynniki fizyczne – ciepło; czynniki chemiczne – etanol; leki i kwas nikotynowy; dodatki do żywności – glutaminiany jednosodowe; czynniki endokrynne – menopauza. Rumieniec nierzadko wywołuje picie kawy, jednak nie ze względu na zawartą w niej kofeinę (niegdyś tak uważano), ale raczej temperaturę napoju. Objawy to nagłe wystąpienia rumienia na twarzy, któremu towarzyszy uczucie ciepła. Rumienie często towarzyszą menopauzie (uderzenia gorąca). Rumień uporczywy bywa mylony z fazą rumieniową trądziku różowatego.

Jak leczymy u nas?

W klinice diagnostyką rumienia zajmują się doświadczeni i cenieni w całej Europie dermatolodzy. Diagnostyka opiera się głównie na określeniu, z jakim rodzajem rumienia boryka się dany Pacjent. Istotne jest wyszczególnienie, czy rumień nie jest objawem innej choroby, dzięki czemu można uniknąć wykonania drogich badań.

W klinice stosujemy skuteczną i bezpieczną metodę fototerapii, którą przeprowadzamy na najnowocześniejszych na świecie laserach – Varilite oraz Harmony XL pro Dye-VL oraz QuadroStar Pro Yellow. Do dyspozycji mamy również ultradźwięki i głowicę HOT-COLD.

Skuteczna terapia

Miejscowe leczenie: Terapia zależy od rodzaju rumienia. Przykładowo: rumieńce emocjonalne nie podlegają leczeniu farmakologicznemu. W pozostałych przypadkach stosuje się między innymi leki zwężające naczynia, zarówno w postaci miejscowej jak i doustnej.

Doustne leczenie: Jednymi z najpopularniejszych metod leczenia doustnego są fitoterapia izoflawonami oraz terapia estrogenami. U niektórych mężczyzn cierpiących na uderzenia gorąca stosuje się octan cyproteronu.

Leczenie zabiegowe: Istnieją zabiegi dermatologiczne, które skutecznie wspomagają leczenie rumienia twarzy. W naszej klinice pracujemy na innowacyjnych urządzeniach najnowszej generacji: Laser Varilite, Laser Harmony XL pro Dye-VL, laser Quadrostar Pro Yellow.

Dostępne zabiegi

Laser Varilite – laser diodowy pozwala na wyeliminowanie rumienia już po kilku seriach. Laser VariLite nie podrażnia cery, dlatego jest bardzo bezpiecznym a zarazem skutecznym zabiegiem.

Laser Harmony XL pro Dye-VL – to kolejny z opcji laserów w naszej placówce. Podczas zabiegu generowane jest wąskopasmowe światło pulsacyjne, które wyłapywane jest przez hemoglobinę, znajdującą się w zmianach naczyniowych. Zabieg nie wymaga znieczulenia, lecz może być odczuwalne lekkie pieczenie i ciepło. Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować zmniejszenie się rumienia. Jednak dla osiągnięcia zadowalających efektów, sugeruje się wykonanie 4-6 serii co 4 tygodnie.

Laser QuadroStar Pro Yellow – zabieg, który polega na precyzyjnym dotarciu światła lasera do źródła tworzenia się rumienia. Laser oddziałuje na hemoglobinę, co wpływa na zamknięcie i uszczelnienie naczynek krwionośnych. Warto podkreślić, że urządzenie działa selektywnie, co oznacza, że laser nie działa na inne tkanki, skupia się jedynie na hemoglobinie w zmianach skórnych.  Zaleca się wykonanie 1-5 zabiegów.

Zabieg HOT-COLD – masaż, który wykonuje się dwoma głowicami rozgrzewająca i chłodzącą. Ta pierwsze rozszerza naczynia krwionośne, co zwiększa chłonność skóry i ułatwia absorpcję substancji aktywnych ze wcześniej nałożonej maseczki. Chłodząca zaś łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, a naczynka są obkurczane.

Ultradźwięki – zabieg, który dzięki emitowanie wysokiej częstotliwości ultradźwięków ułatwia wchłanianie się ampułki, która zawiera w sobie czynną witaminę C, która dobroczynnie wpływa na naczynia krwionośne. To skutkuje ich uszczelnieniem i uelastycznieniem.  Dzięki temu, skóra staje się rozjaśniona, zregenerowana i odmłodzona. Zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów.

CHCESZ WYLECZYĆ RUMIEŃ TWARZY? ZADZWOŃ: 793 997 080

Zobacz również: