Skuteczne zamykanie naczynek i leczenie rumienia GDAŃSK

Jak działa laser VariLite?

Laser VariLite jest jednym z najskuteczniejszych laserów diodowych, który służy do zmniejszenia rumienia oraz do kontrolowanego zamykania rozszerzonych naczynek twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg laserem jest bezbolesny i bezpieczny, ponieważ temperatura, do której nagrzewane są naczynka, jest kontrolowana. Dzięki temu, nie zachodzi ryzyko poparzenia skóry czy uszkodzenia tkanek otaczających.

Wiązka lasera trafia bezpośrednio w naczynko, w którym jest pochłaniana przez melaninę i oksyhemoglobinę. Fala, w zetknięciu się z hemoglobiną, przeistacza się w ciepło. Dochodzi do termicznego uszkodzenia, obkurczenia i – w końcu – zamknięcie naczynia. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a optymalne i trwałe rezultaty można uzyskać po wykonaniu serii 2-4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Zabieg laserem VariLite jest nieinwazyjny, efektywny i bezpieczny. Fototerapia umożliwia skuteczne leczenie trądziku różowatego, pękających naczynek, rumienia, czerwienienia twarzy i wszelkich zmian naczyniowych na twarzy i ciele.

 

Wskazania i przeciwskazania

Wskazania do zabiegu: Rozszerzone naczynka na twarzy, rumień twarzy, trądzik różowaty, zmiany pigmentacyjne, cienie i worki pod oczami.

Przeciwskazania: Ciąża, cukrzyca, choroby skóry, m.in. fotodermatozy, bielactwo, świeża opalenizna, miesiączka, niektóre zmiany alergiczne, aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze, rozrusznik serca, stosowanie niektórych leków: np. antykoagulanty i niektórych antybiotyków np. tetracyklina, doksycyklina, przyjmowanie pochodnych witaminy A i niektórych leków kardiologicznych.

Przed i po zabiegu

Nie musisz nic robić przed zabiegiem.

Po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta, zaczerwieniona i podrażniona, jednak w ciągu doby wszystko powinno wrócić do normy. Skórę należy odpowiednio nawilżać i chronić przed promieniowaniem UVA, poprzez zastosowanie kremów z wysokim filtrem SPF. Należy unikać słońca i sauny.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ: 793 997 080

Zobacz również: