Czerwienienie się twarzy - przyczyny, diagnoza, leczenie Gdańsk Gdynia Trójmiasto

Dlaczego twarz się czerwieni?

Dzięki najnowocześniejszej na świecie technologii laserów Varilite oraz pro Dye-VL, czerwienienie się twarzy można wyleczyć szybko i skutecznie. Fototerapia umożliwia nieinwazyjne i bezbolesne usuwanie czerwienienia twarzy i wszelkich zmian naczyniowych. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Czerwienienie się twarzy polega na pojawieniu się uczucia ciepła połączonego z rumieniem, które poza twarzą obejmuje niekiedy kark, uszy i klatkę piersiową.

Przyczyna dolegliwości zależy od takich czynników, jak: rodzaj objawów, długość i tempo ich pojawienia się oraz środowisko, w jakim przebywa pacjent. Skłonność do czerwienienia określonych partii ciała jest prawdopodobnie związana z objętością żył powierzchniowych oraz różnicą w relatywnej ilości przepływającej przez nie krwi w porównaniu do innych obszarów.

W diagnozowaniu czerwienienia się twarzy, istotne jest rozróżnienie tej przypadłości od innych zaburzeń, takich jak rumień twarzy czy trądzik różowaty. Przyczyny czerwienienia się są bardzo różnorodne. Rozróżniamy wśród nich: nagłe zmiany temperatury, silne emocje, zaburzenia pracy układu nerwowego.

Jak leczymy u nas?

Leczenie rumienia zależy od jego podłoża. Przed zastosowaniem właściwej terapii, dermatolog przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski i bada skórę Pacjenta. Najważniejsze jest określenie prawdopodobnej przyczyny czerwienienia oraz wykluczenie ewentualnych chorób, które mogłyby przyczynić się do pojawienia się tej przypadłości. Dzięki temu, Pacjent uniknie drogich badań. W trakcie leczenia, Pacjent jest pod stałą opieką dermatologa, który na bieżąco monitoruje wyniki kuracji.

W klinice stosujemy skuteczną i bezpieczną metodę fototerapii, którą przeprowadzamy na najnowocześniejszych na świecie laserach – Varilite oraz Harmony XL pro Dye-VL.

Skuteczna terapia

Miejscowe leczenie: Terapia zależy od rodzaju oraz przyczyn czerwienienia. Jeżeli ma on podłoże emocjonalne, Pacjenta nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu. Dermatolog może zasugerować wizytę u specjalisty innej dziedziny, po indywidualnej konsultacji danego przypadku. Każdy Pacjent jest w naszej Klinice traktowany holistycznie.

Doustne leczenie: Również leczenie doustne dobiera się w zależności od rodzaju dolegliwości. W chwili obecnej mamy do dyspozycji całą gamę bezpiecznych i skutecznych leków zmniejszających tą nieprzyjemną dolegliwość.

Leczenie zabiegowe: Istnieją zabiegi dermatologiczne, które skutecznie wspomagają leczenie czerwienienia twarzy. W naszej klinice pracujemy na innowacyjnych urządzeniach najnowszej generacji: Laser Varilite, Laser Harmony XL pro Dye-VL.

CHCESZ SIĘ POZBYĆ TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO? ZADZWOŃ: 793 997 080

Zobacz również: