Cera naczynkowa - diagnostyka, leczenie i zabiegi Gdańsk

Charakterystyka cery naczynkowej

Dzięki najnowocześniejszej na świecie technologii laserów Varilite oraz pro Dye-VL, cerę naczynkową można wyleczyć szybko i skutecznie. Fototerapia umożliwia nieinwazyjne i bezbolesne zamknięcie naczynek. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Cechy charakterystyczne dla cery naczynkowej to wysoka wrażliwość na czynniki zewnętrzne oraz występowanie pękających naczynek, potocznie zwanych „pajączkami”. Kruchość naczynek jest wynikiem ich zwiększonej przepuszczalności, która prowadzi do rozszerzenia się i powstania prześwitujących przez naskórek czerwonych „pajączków”. Pod wpływem różnych bodźców, np. wysokiej lub skrajnie niskiej temperatury, silnego wiatru, czy działania gruboziarnistego peelingu, dochodzi do gwałtownego rozszerzenia i skurczenia się naczynek oraz pojawienia się czerwonych plamek, rumienia oraz uczucia pieczenia i rozgrzania. Zaczerwienienia pojawiają się zazwyczaj w okolicy nosa, policzków oraz brody. Nadwrażliwość i kruchość naczyń krwionośnych zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się trądziku różowatego.

Jak leczymy u nas?

Diagnoza cery naczynkowej odbywa się po zbadaniu skóry i przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego podczas pierwszej wizyty u jednego z dermatologów. Na podstawie wyników, lekarz zaleca odpowiednie leczenie – doustne, miejscowe lub zabiegowe – albo stanowiące połączeniu dwóch lub trzech z nich. W trakcie leczenia, Pacjent jest pod stałą opieką dermatologa, który na bieżąco monitoruje wyniki kuracji.

W klinice stosujemy skuteczną i bezpieczną metodę fototerapii, którą przeprowadzamy na najnowocześniejszych na świecie laserach – Varilite oraz Harmony XL pro Dye-VL.

Skuteczna terapia

Miejscowe leczenie: Głównie polega na dobraniu właściwej pielęgnacji skóry (delikatne preparaty do mycia oraz kremy przeznaczone do cery naczyniowej). Znaczącą rolę odgrywa również stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

Doustne leczenie: W leczeniu doustnym bierzemy pod uwagę preparaty chroniące od uszkodzenia ściany naczyń krwionośnych.

Leczenie zabiegowe: Istnieją zabiegi dermatologiczne, które skutecznie wspomagają leczenie cery naczynkowej. W naszej klinice pracujemy na innowacyjnych urządzeniach najnowszej generacji: Laser Varilite, Laser Harmony XL pro Dye-VL.

CHCESZ WYLECZYĆ CERĘ NACZYNKOWĄ? ZADZWOŃ: 793 997 080

Zobacz również: